Selvi: Bahçeli her ne kadar “Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar yanındayız” dese de, erken seçim çağrısı yapmayacağının garantisi yok

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski İyi Parti lideri Meral Akşener, CHP lideri Özgür Özel ve öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesinin ardından Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den gelen açıklamayı değerlendirdiği bugünkü yazısında 3 Kasım 2002 ve 24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılan erken seçimleri hatırlattı.

Bu seçimlerin Bahçeli’nin çağrısı üzerine geldiğine dikkati çeken Selvi, “Bahçeli her ne kadar ‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da şartlar ne olursa sonuna kadar yanında ve arkasında olacağımızı, kesinlikle yalnız bırakmayacağımızı herkes çok iyi bilmelidir’ dese de bir sonraki açıklamasında erken seçim çağrısı yapmayacağının garantisi yok” görüşünü ifade etti.

Selvi ayrıca, “Peki Ankara’da ‘Eyvah hükümet yıkılıyor. Erken seçime gidilecek’ gibi bir hava var mı Yok. Zaten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ona izin vermiyor. AKP’de hava MHP ile yaşanan sorunun aşılacağı yönünde. Onun için Erdoğan’ın dönüşü bekleniyor” diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için .

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in CHP Genel Merkezi’nde yaptığı görüşmenin ardından “Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM’de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir” açıklamasını yapmıştı.

TIKLAYIN – “Allah bana yeter” yüzüğüyle mesaj verdiği iddia edilen Bahçeli’den açıklama: Cumhurbaşkanımız herkesle görüşebilir, mahsur fitnenin kamçılanması

TIKLAYIN – Bahçeli’den sert çıkış: AK Parti içinde suyu bulandıranları da dikkate alarak, normalleşmeye engel görülüyorsak gereğini yaparız!

TIKLAYIN – AKP’den Bahçeli’ye ‘ittifak’ yanıtı: İrademiz tamdır, güçlü siyasetlere imza atmaya devam edeceğiz

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU’NUN ANALİZİ – Bahçeli “AKP içinde suyu bulandıranlar, feragat ederiz, gereğini yaparız” sözleriyle ne demek istedi; Cumhur İttifakı’nın sürmesini koşula mı bağladı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x